פיתוח עתודה ניהולית

משך סדנה

4-5 מפגשים שבועיים, כל מפגש שעתיים ובנוסף סדנת שטח מאתגרת.

משתתפים

עד 15 משתתפים

קהל יעד

ראשי צוות, מנהלים ועתודה ניהולית

פיתוח עתודה ניהולית

המנהיג? האינטגרטור? החברתי? לכל אחד בצוות מתפתח תפקיד משלו. בתהליך של התנסות וחוויה לומדים מנהלים כיצד לפעול כמנהיגים, לזהות את החזקות והחולשות בצוות, להבין את המתרחש בקבוצה, איפה ללחוץ ומתי להרפות ואיך רותמים את חברי הצוות והופכים את השלם ליותר מסך חלקיו.

ניהול ומנהיגות – כל כך הרבה נחקר על כל אחד מהמושגים הללו בנפרד, ועל הקשר המיוחד ביניהם, על היכולת של המנהל להנהיג ושל המנהיג לנהל. בסדנה חדשה המבוססת על כלים הלקוחים מעולם היצירתיות והחדשנות נשקיע ונפתח את קבוצת המנהלים בארגון, חוד החנית של הארגון, השכבה המשמעותית אשר השקעה בכל אחד מחבריה יקרה מפז. כחלק מהאמונה שלנו ב“עשיית טוב” פיתחנו מודלים וכלים שיסייעו בהכשרת דור המנהיגים בארגון, דור שחי את היומיום המתעדכן בקצב מסחרר ומאתגר עצמו בכל פעם מחדש ביכולת להביא את עצמו לגמישות, שינוי והתאמה למצב החדש. איך מפתחים מנהיגות ויכולות ניהול? האם קיים סט כישורים וערכים מסוים? איזה סוג של מנהל אני? איך אוכל לרתום את הצוות שלי להגשמת החזון והמטרות? כיצד אוכל לפעול להגברת המוטיבציה ושביעות הרצון של עובדיי? מהו כוח ההשפעה שלי? כיצד אני יכול לממש אותו. נבין יחד שמנהיגות אינה דיכוטומית, אין מנהיגות אחת שהיא טובה ואחרות שאינן ראויות, נעצב יחד עבור כל אחד בקבוצה את סגנון המנהיגות המתאים לו.

מטרות  ויעדים

המשתתפים בסדנה יקבלו כלים לעיצוב דמותם כמנהיגים ומנהלים, יפתחו מיומנויות לפיתוח הצוות, לרתימת הקבוצה למען משימה משותפת, לפתרון קונפליקטים תוך מימוש מטרותיהם ושאיפותיהם האישיות והארגוניות.

ת’כלס- מה עושים?

הסדנה מורכבת מ – 4-5 מפגשים חווייתיים ומרתקים, בהם נבחן יחד דמות המנהיג ודמות המנהל, נבצע משימות מאתגרות ומורכבות אשר יהוו בסיס לדיון בשאלות מהותיות בנושא זה. המפגשים יאפשרו תהליך פנימי של כל אחד מחברי הקבוצה ושל כל הקבוצה יחד. בנוסף, נקיים סדנת שטח מיוחדת שתהווה פלטפורמה מצוינת לחידוד תובנות ומסרים שעלו במהלך הסדנה ותכלול מגוון רחב של משימות שטח מאתגרות.

* לפני ביצוע הסדנה, חשוב לקיים יחד תהליך אבחון מעמיק ותכנון לבירור מטרות הקבוצה ובניית התהליך שעליה לעבור.

 

Lecturer

the_one

צרו קשר

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.