סיפור מקומי – העיר העתיקה בבאר-שבע

משך סדנה

כ- 6 שעות פעילות

משתתפים

עד 60 משתתפים - 15 משתתפים בכל קבוצה

קהל יעד

קבוצות, מחלקות וצוותי עבודה

סיפור מקומי

במרוץ חווייתי שופע משימות ואתגרים ניקח חלק בתנופת הפיתוח המתרחשת בעיר העתיקה בבאר- שבע. נדלג בין באר אברהם אבינו למבנים אוריינטליים מפאר האימפריה העות’מאנית ועד לתרבות האלטרנטיבית והסצנה הסטודנטיאלית המתפתחת. נגלה את הקסם החדש – ישן של עיר האבות המיוחדת ונהיה עדים למשב הרוח שמרענן את באר- שבע – בירת ההזדמנויות של ישראל.

העיר באר- שבע בכלל והעיר העתיקה בפרט נמצאות כיום בתנופת פיתוח אדירה. הסיפור של העיר העתיקה והקסם המיוחד שלה, נשען על היסטוריה מרתקת, מימיו של אברהם אבינו, דרך התקופה העות’מאנית, תקופת המנדט הבריטי ועם הקמת מדינת ישראל. העיר העתיקה מהווה כיום מוקד של תרבות, אמנות, פנאי, בילוי, מוקד תיירותי, עסקי ומוקד צעיר ותוסס בכל שעות היממה. העיר העתיקה מהווה כר פורה ומרחב מצוין לפעילות קבוצתית חדשנית המחזקת עבודת צוות משותפת, גיבוש ולכידות, מחשבה יצירתית פורצת דרך, תקשורת בין חברי הצוות וערכים נוספים שיותאמו לצרכי הארגון והקבוצה. יום בעיר העתיקה הוא יום מלא בחוויות משותפות החושף את המשתתפים להיצע רב של אפשרויות והזדמנויות בבאר- שבע ובנגב ומשאיר טעם של עוד, ועוד ועוד…

מטרות  ויעדים

עובדי הארגון מגיעים ליום חווייתי ומסעיר המחזק את הלכידות והדינמיקה הקבוצתית, מביא לגיבוש חברתי, חיזוק הקשר הבין אישי, ומהווה הזדמנות לנטילת חלק באתגרים משמעותיים. כמו כן, הסדנה חושפת בפני המשתתפים את העיר העתיקה כמוקד אלטרנטיבי לבילוי ולפנאי תוך היכרות עם סיפורה המרתק.

ת’כלס- מה עושים?

היום הינו יום חוויתי, בקצב מהיר, גדוש בפעילויות מאתגרות. במהלך היום יחולקו המשתתפים למספר קבוצות ויתנסו בפעילויות שונות בעיר העתיקה. נבקר במרכז מבקרים בינ”ל באר אברהם, מרכז מורשת חדשני המספר את סיפורו של אברהם אבינו ובאר המים המפורסמת. נקיים סדנת מוזיקה אוריינטלית במתחם המוזיאונים ואף ניקח חלק בתערוכה ייחודית במוזיאון לתרבות האסלאם. כמו כן, נבקר ברחובות המרתקים של העיר העתיקה ובמדרחוב קק”ל הידוע ונפגוש סוחרים, תושבים ומבקרים היוצרים יחד את תמונת העיר העתיקה. בסוף יום הפעילות יערך מופע אימפרוביזציה עם שחקני תיאטרון הפרינג’, תיאטרון לדור חדש של יוצרים מהדרום. המופע מתקיים בשיתוף הקהל ומושתת על חוויות המשתתפים מהמרוץ בעיר העתיקה. במהלך היום נדאג לארוחת בוקר מפנקת כיד המלך ולארוחת צהריים אוריינטלית בהתאם לחוויות היום.

* כל קבוצה מלווה על ידי מנחה קבוצות מנוסה.
* מומלץ מאוד לקיים עמנו תהליך אבחון לארגון ולמאפייניו ולהתאים את תכני היום למיתוג הפנימי של הארגון, לצרכיו וערכיו.
* הסדנה מתאימה מאוד לארגונים הפועלים בנגב, בעלי זיקה לנגב או אלה המתעתדים לעבור אליו.

 

Lecturer

the_one

צרו קשר

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.