במדבר, דברים…

משך סדנה

כ- 3 ימים

משתתפים

מתאים לקבוצות קטנות

קהל יעד

צוותי עבודה, קבוצות העוסקות בזהות, מנהיגות, סדנאות מנהלים.

במדבר דברים…

המדבר מספר סיפור. סיפור אבותינו בתנ”ך, סיפורן של תרבויות וקהילות עתיקות, נופים עוצרי נשימה ואופק אין סופי. כל כך שקט שסוף סוף אפשר לשמוע את מחשבותינו מספרות את הסיפור שלנו.

“אינספור שבילים ויציאה, רושם בתוך יומן מסע.. להתערבב ולא להיבלע, רושם בתוך יומן מסע..”. במהלך חייו האדם עובר אינספור חוויות, רגעים מיוחדים, הצלחות, משברים, היכרויות, ולמעשה, רוקם את מציאות חייו. לעיתים, חשוב לעשות הפסקה מהמרוץ היומיומי האינטנסיבי ולהקדיש כמה רגעים להתבוננות פנימית על חיינו, על ההרגלים שלנו, דפוסי ההתנהגות, החוויות שעיצבו אותנו, דמותנו, להתרכז בעצמנו במסע שמשאיר חותם בקרב כל אחד מהמשתתפים בו. המדבר והנגב, מספקים הצצה נדירה לתוך עצמנו. דווקא בתוך המרחבים האינסופיים, האדם פתוח יותר להסתכל פנימה, לחקור, להתבונן ולצמוח… המדבר כה מגוון, ניתן למצוא בו אוכלוסיית בעלי חיים וצמחים עשירה, נחלים, חולות, צוקים, נקיקים, מערות, אתרים היסטוריים, סוגי התיישבות שונים. כל אלה הינם כר מצוין לתהליך אישי המאפשר לימוד על יכולת הגמישות, השינוי וההתאמה, הנדרשים מהאדם.  במסע מרתק בן מספר ימים נכיר ונחווה בתהליך קבוצתי מיוחד את המדבר וסביבתו, נבקר באתרים בעלי מורשת עתיקת יומין, נכיר תרבויות שונות, ניחשף לאיתני הטבע האדירים וכך, בדרכים שונות, נצבור חוויות מרגשות, נאתגר את עצמנו בשאלות מורכבות, נעמיק ונחשוב על עצמנו, על הקרובים אלינו, על סביבתנו. מתוך אלה נתפתח יחד, כל אחד באופן אישי וכולם יחד כקבוצה המעצימה את היחידים בה.

מטרות ויעדים

המשתתפים בסדנה יקבלו כלים להתבוננות פנימית אפקטיבית, מיקוד במטרותיהם ובשאיפותיהם האישיות תוך פיתוח מיומנויות לצמיחה אישית שילוו אותם בכל רגע בהמשך חייהם. היחידים בקבוצה יועצמו כל אחד באופן אישי בתהליך אישי עמוק וכולם יחד כקבוצה הנושאת עמה חוויות משותפות.

ת’כלס- מה עושים?

המסע במדבר, מסע לחיפוש והתבוננות פנימית אורך כ-3 ימים, במהלכם נבקר באתרים שונים שיחשפו תמונת ראי עבור כל אחד מהמשתתפים. בסמוך לביקור בכל אתר, נערוך סדנה הקושרת בין החוויות שנצברו באתר לדפוסי ההתנהגות שלנו, לעצמנו, לשאיפותינו.. את המסע ילווה יומן מסע אישי בו כל משתתף יביע את מחשבותיו ותובנותיו מהחוויות שצבר.

* הסדנה מותאמת לצרכי הקבוצה והיחידים המשתתפים בה. לכן, בחירת האתרים בהם נבקר ונושאי הליבה יקבעו בשיתוף עם המארגנים ובהתאם לצרכי הקבוצה.

 

Lecturer

the_one

צרו קשר

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.